Siteye Giriş-Kayıt

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Şu Anda Kimler Sitede

Şu anda 194 konuk çevrimiçi

Kelimeler

Ara.24 Pirokinesis
Ağu.02 Cadı Tahta
Ağu.02 Zombi
Ağu.02 Zener Kartları
Ağu.02 Yoga ( Yoga )

Günün Sözü

Ayrılmanın gökteki yıldızlar kadar çeşidi vardır.
Shakespeare

Ayın Evreleri

Sayılarla Duru-Rüya

Toplam: 4599
Bugün: 0
Bu hafta 3
Bu ay: 391

İstatistikler

Üye Sayımız : 14493
Makale sayısı : 269
Web Bağlantıları : 51
İçerik Tıklama : 2054018
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 416 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
0-9 All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Etki

Genel olarak iki varlığın, veya iki şeyin birbirine yaptığı titreşimsel bilgi akımı etkidir.

Eskiler; İnsana kaderine etken olduğu ve yıldızlardan geldiği varsayılan bir seyyalenin etkenliğidir diye tanımlarlar.

Etkide önemli rol oynayan başlıca faktörler; Titreşimin dalga boyu, işareti ( artı ve eksi ), amplütüdü, özel voltajıdır. Ayrıca rezonans da karşılıklı etkenliği ayarlayan bir faktördür.

Maddesel veya ruhsal etkileri birbirinden ayıran nitelik, onların dalga boyları ile amlitüdlerinde ki derin farklardır. Ruh ve madde daima beraberdir. Ruhun etkisi daima maddesel bir ortamdan geçerek meydana gelir.

Örneğin; Telepatik etkiler, özel bir dalga boyutuna sahiptirler. Çok ince ve seyyal madde ışınlarından, taneciklerinden ibarettirler. İnsan dimağının bu etkileri alma gücü, yayma yeteneği vardır ve bu etkiler geliştirilebilir. İnsan ruhunda kainatın bütün titreşimleri, ışınları ile tedricen ve tekamüle uygun olarak alaka kurabilme gücü, gizli güç olarak vardır. Bütün etkilerin asıl imajları ruhta bulunurlar.

Ruh - Beden ilişkisi, ruhun ruhla, maddenin madde ile alakası daima aynı süreci izler. Maddenin incelik ve seyyaliyeti ile değişen titreşimsel etkenler. Ruh madde ile ebediyyen beraberlik içinde bulunur. Bu yüzden ruhtan yayılan etki maddesel bir kanala girerek, maddeye binerek gider. Madde sonsuz derecede değişiklikler gösterdiği için ruh her seviyede etkenliğini devam ettirmek imkanına sahip olmaktadır. Bu ilahi bir hikmettir. Ruh saf olarak etkenlik göstermemektedir. Zira ruhun kişiliği yalnız kendi kendisi için, yalnız kendisine açıktır. Ona hiçbir şey doğrudan doğruya etkili olamaz. Bu yaratılışın hikmetidir. Bunlardan dolayı etki ancak maddesel bir kimlikte var olabilir.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL