Siteye Giriş-Kayıt

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Şu Anda Kimler Sitede

Şu anda 232 konuk çevrimiçi

Kelimeler

Ara.24 Pirokinesis
Ağu.02 Cadı Tahta
Ağu.02 Zombi
Ağu.02 Zener Kartları
Ağu.02 Yoga ( Yoga )

Günün Sözü

Evim der ki, "Beni bırakma, çünkü burada senin geçmişin yaşıyor." Yolum der ki, "Gel ve beni izle, çünkü ben senin geleceğinim." Ve ben hem eve, hem de yola derim ki, "Benim ne geçmişim, ne de geleceğim var. Eğer kalırsam, kalışımda bir ayrılış vardır; gidersem, ayrılışımda bir kalış.
Halil Cibran

Ayın Evreleri

Sayılarla Duru-Rüya

Toplam: 4678
Bugün: 1
Bu hafta 1
Bu ay: 407

İstatistikler

Üye Sayımız : 14743
Makale sayısı : 269
Web Bağlantıları : 51
İçerik Tıklama : 2324829
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 415 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Geridönüş Şoku

Klasik anlamda ve özellikle majide menfi bir etkinin çıktığı yere aynı yükle dönüşünü ifade eder. Bir lastik topun hedefdeki delikten içeri girmeyip, onu atana geri dönüşü gibidir. Doğal bir yasanın icabı olarak, her kuvvet eninde sonunda, ister belli bir hedefe olsun, ister onu hasıl edene olsun, yükünü boşaltır. Bazen menfi etkinin tekrarlı geliş-gidişlerle en uygun bulduğu hedefe boşaldığı görülmüştür; Amaçlanan hedefe yada etkiyi meydana getirene...

Her etki evrensel denge veya yansıma kanununa bağlı olarak kökenine - çıkış yerine - döner. İster müspet ister menfi olsun, taşıdığı niyet ve amaca bağlı olarak, etki muhakkak bir hedefe ulaşır. Etkinin titreşim seviyesi hedefin belirlenmesini düzenler. Kural olarak aynı titreşim seviyesinde olan etkilerin birbirleriyle uyum içinde oldukları varsayıldığından, her insan kendi düşüncelerinden doğan etki yayımından, uzun yada kısa vadede etkilenir. '' Ne ekersen onu biçersin '' sözü bunun gerçek ifadesidir. İyi, yani müsbet yüklü titreşimler taşıyan bir düşünce yayını geridönüş şoku olarak beklenmedik mutluluk, iç huzuru, kısa da olsa bir şuur aydınlığına sebep olur.

Kötü, yani menfi yüklü titreşimler taşıyan bir düşünce yayını geridönüş şoku olarak beklenmedik felaketler, derin sıkıntılar, kaygılar, bedeni rahatsızlıklar meydana getirir ve uzun süreli şuur daralmasına ve hatta menfi yükün gücü yüksekse, ölüme sebep olur.

Evrende hiçbir etki yok olmaz. Hedefini bulmayan etki yayını sahibine yada bu etki seviyesinde olan bir hedefe ulaşır.Bir çok gizli bilimci, kara büyücü, kendi elleriyle kendilerini öldürmüşlerdir, yani kendi ve kötü seviyeli etkilerinin, geridönüş soku gereği kurbanı olmuşlardır.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL