Göndericiler İçin Yasal Sorumluluklar PDF Yazdır e-Posta
Evrenin Dili Yönetimi tarafından yazıldı.   
3.2/5 (9 oy)

Hoşgeldiniz Aramıza,

Yeteneklerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler. 

Durugörü ve rüya kaydı yaparken aşağıdaki uyarıları lütfen dikkate alınız: 

Lütfen durugörörü veya rüyanızı eklemeden önce aşağıdaki uyarıları dikkate alınız:

1-Bu alan "HENÜZ GERÇEKLEŞMEMİŞ" durugörü veya rüyaların ekleneceği bir alandır. Daha önce yaşamış olduğunuz öngörü/önsezilerden veya rüyalardan gerçekleşmiş ve geçmişte kalmış olanları buraya EKLEMEYİNİZ. O deneyimlerinizi FORUMDA "Deneyimlerinizi Paylaşın: Başıma Geldi" başlığında paylaşınız.

2-Sitemizde sadece gerçekleştiğine herkesin şahit olabileceği, gerçekleştiği zaman basından/internetten öğrenebileceğimiz olayların öngörüleri/önsezileri eklenmektedir. Lütfen, gerçekleştiği zaman sadece sizin bilebileceğiniz akraba ve arkadaşlarla ilgili öngörü/önsezi veya rüyalarınızı bu alana eklemeyiniz.

3-Sitemizde ülü kişilerle ilgili veya siyaset-politika ile ilgili durugörü veya rüya eklemek serbest, yalnız provoke edici yazılar yazmak, hakaret, tehdit, şantaj içeren ifadeler yazmak kesinlikle yasaktır. Bu tür yazılar durugörü/rüya kaydının içine yazılamayacağı gibi bu kaydın altında bulunan "yorum" kısmına da yazılamaz. Yazan kişilerin üyelikleri iptal edilecektir.

4-Başlıkları lütfen yazılan öngörünün içeriğini yansıtır ve sadece baş harfleri büyük, diğer harfler küçük olacak şekilde yazınız.

5- Şu işaret (*) olan alanların doldurulması zorunludur.

6-Durugörü/rüyanızı ekledikten sonra içeriğinde herhangi bir değişiklik yapamayacak ve sileyemeyeceksiniz. Ayrıca ek bilgi de veremeyeceksiniz. Öngörünüzü/rüyanızı kaydettikten sonra aklınıza o öngörü/rüya ile ilgili yeni bir bilgi gelirse LÜTFEN yeni bir başlık açıp yeniden aynı durugörü/rüyayı EKLEMEYİN. Daha önce eklediğiniz durugörü/rüyanın altına "YORUM" kısmına ek bilgiyi yazın. Başka bir konuyla alakalı olduğunu düşündüğünüz yeni durugörü/rüyanızı "yeni bir durugörü/rüya" kaydı olarak ekleyin.

7-Durugörü/rüya eklerken "SONUÇ" ve "UYUMLULUK" alanlarına DOKUNMAYINIZ. Buralar sadece yöneticilerin dokunabileceği alanlardır. Yani durugörü/rüya eklerken onu "gerçekleşti" olarak işaretlemeyin.  

****

Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba mesajlar göndermek; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı iletiler yazmak, Türkiye’yi, Türkleri, dinimizi, kültürümüzü, tarihimizi kötüleyen, eleştiren, kurum veya topluluğa saldırıcı, onları küçük düşürücü metinler ve bu doğrultuda materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

Yazacağınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlusunuz. Üyeler tarafından yazılacak yasal olmayan bilgiler veya paylaşımlardan DuruGrup yöneticileri ve diğer üyeler hiç bir sorumluluk üstlenmez.  

Gönderdiğiniz durugörü ya da rüyaların, başkalarını incitmemesine, toplumsal endişelere neden olmamasına dikkat ediniz.

Durugörü veya rüyada, doğrudan kişileri ilgilendiren, tehlikeleri görseniz bile doğrudan kişi İSİM ve SOYADLARINI yazmayınız. Olabildiğince, kişiyi sembolize edecek tanımlamalar kullanılabilir.  

Bu kuralların dışında eklenen duru ve rüyalar, geri bildirim yapılmadan silinebilir. 

Sitedeki duru ve rüyaları kendi adınızı seçerek veya gerçekleşenler-gerçekleşmeyenler, kategorilere göre arama yapıp alt alta görebilirsiniz. Sadece kendi adınızı seçtiğinizde bir DURU veya RÜYA günlüğünüz oluşacaktır. Kendi adınızı + gerçekleşenler seçeneğini bir arada seçince, ARAMA yaparsanız, duru veya rüyalarınızdan gerçekleşenleri alt alta görebileceksiniz. Değişik kombinasyonda aramaları yapabilirsiniz. Diğer kişilerin duru ve rüyalarına da benzer şekilde DURU-RÜYA ARA kısmından bakabilirsiniz. 

Eklemelerinizde, lütfen başlıkları küçük harfle ve olabildiğince içeriği tanımlayıcı olarak şekilde, en fazla 4 kelimeli seçelim. Başlığın ilk kelimesinin, ilk harfi büyük olmalı. Noktalama işaretleri sonrası (nokta, virgül, noktalı virgül) bir aralık veriniz. Sonra yine büyük harfle başlayınız. Durugörü ve rüyalarınıza, istediğiniz resimleri (jpg, gif uzantılıları) ekleyebilirsiniz. 

Girdiğiniz bilgileri sonradan silme, değiştirme veya kaldırma talebinde bulunamazsınız. Değiştirmek istediğinizde, konuların altındaki YORUM kısmından eklemeler yapabilirsiniz.

Teşekkürler... 

 

www.EvreninDili.com