Siteye Giriş-Kayıt

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Şu Anda Kimler Sitede

Şu anda 196 konuk ve 1 üye çevrimiçi
  • neo23

Kelimeler

Ara.24 Pirokinesis
Ağu.02 Cadı Tahta
Ağu.02 Zombi
Ağu.02 Zener Kartları
Ağu.02 Yoga ( Yoga )

Günün Sözü

Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.
Bolivya atasözleri

Ayın Evreleri

Sayılarla Duru-Rüya

Toplam: 4619
Bugün: 0
Bu hafta 0
Bu ay: 318

İstatistikler

Üye Sayımız : 14637
Makale sayısı : 269
Web Bağlantıları : 51
İçerik Tıklama : 2146077
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 416 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
0-9 All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Avra

İnsan vucudunu ( hayvan ve bitkileride ) bir zarf gibi saran ışıklı haleler, emanasyonlar topluluğudur. Özel şartlar dahilinde çıplak gözle ve uyurgezerler tarafından görülürler. Yaş, cinsiyet, zihni melekeler ve sağlıkla ilgilidir.

Şekli, ovale yakın bir tarzdadır. Erkek ve kadınlarda farklı durumdadır. Erkekte baş ve omuz bölgesinde gayet geniştir ve alt kısımlara doğru inildikçe azalır. Kadınlarda kalçalara kadar uzanır. Üç esaslı bölgeye ayrılır.

1- Yarım santim kalınlığında koyu bir çevre. Buna ''eterik çift'' deniyor.Hastalanınca bu çevre biraz genişlemektedir. Tatlı kırmızı ve mavi renktedir.

2- Eterik çifti saran ve bazen silikleşen ikinci bölgeye ''iç avra'' deniyor. Üç ile sekiz santime kadar genişlik kazanabiliyor. Özel bir rengi yoktur.

3- Dış avra denilen üçüncü bölge sınırsızdır. Birde bazı yazarlar dördüncü bölge ( tam dış avra ) kabul etmektediler.

Spiritik bir celsede, celsede hazır bulunan kimselerin meydana getirdikleri etki, sempati, ahenk ve anlayış birliği celsenin avrasını oluşturur.Celselerde hazirun arasında ki ahenk ve anlayış birliği ne kadar kuvvetli ve sürekli ise, medyomun ve bedensiz varlıkların yardımı o kadar kolay ve yüksek seviyeli olur. '' Avranın kurulması'' '' Avranın bozulması'' deyimleri bunları ifade eder.

Bir celsede ki ahenk ve anlayış, birbirine uygun etkilerin bir araya gelmesinden meydana gelir. Nasıl celsede böyle bir uygunluk varsa, aile, işyeri, semt, şehir ve ülkede de böyle uygunluklar vardır. Avra git gide genişleyen etki kuşakları tarzında kendini gösterir. Her etki kuşağına ait olanlar kendi aralarında bir avra teşkil ederler. Bunlar, görünmez fakat hissedilen ilişkilerdir.

Avranın değerini ve kapsamını genişletmek için görgü, tecrübe ve bilgiyle donanmak; his, düşünce, anlayış ve vicdan seviyesi bakımından inceleşip yükselmek gereklidir.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL