Poltergeist Olaylar
Bitlis'te kendiğinden yanmalar, mutfak eşyalarında kırılmalar ve çamur ortaya çıkmaları. Neler oluyor? PDF Yazdır e-Posta
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   

Daha önce de bu konu Siirt'teki kendiliğinden yangın çıkan bir ev vesilesi ile ele alınmıştı ancak Bitlis'teki yeni ortaya çıkan olay nedeni ile aynı olaya tekrar yer veriyoruz. Çünkü insanların doğru bilgiye, aydınlanmaya ve bilginin birikim ürünlerine ihtiyacı var. Bu olayın adı: "Pyrokinetic Poltergeist Phenomena" yani "Zihin Etkisi ile ortaya çıkan kendiliğinden yanmalardır". Pirokinezi olayın yakma kısmını, poltergeist ise tekinsiz yer kısmını ifade eder. Hayaletli evler, kendiliğinden taşlanan evlerin farklı bir şeklidir. Bunlara su akmaları, çamur sızmaları ve duvarlarda anlamsız lekelenmeler ve hatta Hz.İsa'nın veya Meryem'in yüzü çıkacak şekilde resimlenmeler ortaya çıkabilir. Yanma olayının adı PİROKİNESİS'dir. Kontrolsüzdur. Ardında -kontrolsüz- yeteneğinin ve nasıl olduğunun farkında olmayan bir çocuk vardır. Çoğunlukla da bu bir kız çocuğudur. Zihnin-maddeye etkisini bilmeyen... Kendini kontrol edemeyen... Konu hakkında bir çok vaka örneği var. Konuyla ilgili yabancı literatürde 1848 yılından bu yana incelenmiş 500'e yakın vaka var!

 
Kendiliğinden Yangın Çıkan Evler: Neden Oluyor?
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 26 Aralık 2012 07:53

Bu olayın adı: "Tekrarlayan Pyrokinetic Poltergeist Phenomena" yani "Bilinçaltı Zihin Etkisi ile ortaya çıkan, tekrarlayan, kendiliğinden yanmalardır". Pirokinezi olayın yakma kısmını, poltergeist ise tekinsiz yer kısmını ifade eder. Kendiliğinden taşlanan, nesnelerin hareket ettiği tekinsiz evlerin farklı bir şeklidir.  Yanma olayının adı PİROKİNESİS'dir. Ardında - kontrolsüz - yeteneğinin ve nasıl olduğunun farkında olmayan bir çocuk vardır. Zihnin-maddeye etkisini bilmeyen... Kontrol edemeyen... Olaylar ve yanmalar çevre veya ortam odaklı değil, kişi odaklıdır. Konuyla ilgili yabancı literatürde 1848 yılından bu yana incelenmiş bir çok vaka var. Hatta bu vakalar Parapsikolojinin doğumuna neden olmuştur. Bu  tanım bir çok kişiye saçma gelse de cin, şeytan veya beklemiş yağ-kir açıklamasından çok daha mantıklıdır.

Son Güncelleme: Perşembe, 07 Kasım 2013 12:19