Uzaktangörü
Uzaktangörünün Askeri Kullanımı ve Bugünü PDF Yazdır e-Posta
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   
Salı, 19 Şubat 2013 10:37

1955 yılında halka açılan CIA raporları ile, CIA'nın duyu dışı algılamaya (duyu dışı algılama) veya uzaktan görüye (RV, remote viewing) olan ilgili açık oalrak algılandı. RV üzerine 22 yıl süre ile resmi olarak çalışılmıştı. Ön çalışmalar 1972 yılında başlamıştı. 1977-1995'de en aktif dönem olarak çalıştılar. CIA, süreki olarak RV konusunda yeterli bilgi olmadığını iddia ederek, psişik araştırmaları önemsiz göstermiştir. Fakat gizli olarak 16 yıl süresinde bu konuda 20 milyon dolardan fazla harcama yapmış ve 80 bin sayfalık bir arşiv oluşturmuştur.

 
Saddam’ın Uzaktangörü ile Aranışı PDF Yazdır e-Posta
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 16 Şubat 2013 21:54

Stephan Schwartz’ın yaptığı ve İstanbul Parapsikoloji Toplantısında sunduğu sonuçlara göre, Saddam yakalanmadan önce, 3 Kasım 2003 tarihine kadar 47 durugörü kaydı yapmışlar ve Saddam yakalanan kadar dosyalarda, noter tasdiki ile saklanmış veriler. CIA’den de bazı görevliler konuyu ilgi ile takip etmişler. Bütün uzaktangörüler başarılı olmamasına karşın, başarılı olanlar dikkat çekicidir. Bu öngörüler içinde Tikrit’te bir nehre yakın ve kötü bir yolun yakınında olduğunu tespit etmişler.

 
STARGATE Projesi Nedir PDF Yazdır e-Posta
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 16 Şubat 2013 21:54

Bir çok psişik çalışması içine alan, soğuk savaş yılları nedeniyle, 1970-1995 yılları arasında sürdürülen ve özellikle uzaktangörü/durugörü üzerinde çalışmalar yapılan, Amerikan hükemeti ve Askeriyesinin kontrolü altında yapılan araştırmaların ortak adıdır. Daha sonra bu çalışma ardından, bu grupta çalışan bilim insanları değişik laboratuvarlarda araştırmalarına devam ettiler. Stargate projesi içinde, uzaktangörüyü araştıran 14 kadar ayrı laboratuvar vardı. Buralarda akseri veya sivillerden oluşan 22 kadar durugörü yeteneği olan süje ile çalışıyorlardı.

 
Ünlü Durugörücüler ve Uzaktangörücüler PDF Yazdır e-Posta
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 16 Şubat 2013 21:52

Ingo Swann, 1933’de doğdu. Şubat 2013'de vefat etti. Çocukluğundan beri psisik deneyimler geçirmis oldugundan, 1960'larin, sonlarinda Amerikan Psisik Arastirma Dernegi'nin (ASPR) 'durugörü' 'telepati' ve 'ölüm-ötesi deneyimi' arastirma programlarina süje olarak katildi. ASPR'de ve daha sonra Stanford Arastirma Enstitüsü'nde (SRI) yapilan deneylerde, 'cografi durugörü' yetenegiyle deneyin yapildigi yere çesitli uzakliklarda bulunan bölgelerin durum ve kosullari hakkinda bilgi vermekle kalmadi, Jüpiter ve Satürn gibi gezegenlerin cografi özellikleri hakkinda da bilgi vermeyi basardi. 

 
GAYB bilinir mi? PDF Yazdır e-Posta
Sultan Tarlacı tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 29 Eylül 2010 12:03

Bazı arkadaşlar dinsel sınırlamalarla, eleştirmekte ve karşı çıkmaktalar. "GAYB bilinemez, gelecek bilinemez gibi..."

Bu gelecek bilinemez iddialarından sonra, Kur'anda  bütün GAYB geçen yerler incelendiğinde, Sonuç; 3 anlamda GAYB kullanılmaktadır.

1. Yukarıdaki-aşağıdaki, büyük-küçük, görünen-görünmeyenin SAKLI bilgisi. Yani, insanın bilemeyeceği bir bilgi. Buradan anladığım, daha çok HERŞEYİN TEORİSİNi yapmak için gerekli denklemlerin insan açısından mümkün olamayacağı ve bunu sadece belli oranda bilebileceği. Örneğin, Heisenberg'in belirsizlik prensibi. Bu der ki, bir elektronun konum ve momentumunu aynı anda bilemezsiniz. Bu bilimin kraliçesi Kuantum Fiziğinin yetersizliğinden değil, doğanın özelliğindendir. Konumu bilirseniz kesin olarak, momentum belirsizliği SONSUZ olur. Momentumu bilirseniz, KONUMU sonsuz belirsiz hal alır.Ama kanımca, buradaki GAYBden anlaşılan, TANRI için bu sınırlamanın olmadığıdır.

Son Güncelleme: Pazar, 04 Ağustos 2013 15:44
 
« BaşlangıçÖnceki123SonrakiSon »

Sayfa 1 / 3