Giriş Yap-Kayıt Ol

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Kimler Sitede

Şu anda 59 konuk ve 2 üye çevrimiçi
  • kavsi
  • Israa

Günün Sözü

Elemtere fiş , kem gözlere şiş, üzerlik çatlasın, nazar eden patlasın.
Anonim

Duru-Rüya Sayıları

Toplam: 5005
Bugün: 0
Bu hafta: 0
Bu ay: 549
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 417 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Aktarıcı Varlık

Medyomluk çalışmalarında kişisel ilhamlarda, ruhsal yönetimde geçerli olan sistem, her varlığa ve ortama göre etkilerin uyumunu sağlamaktadır. Medyom aldığı etkileri her zaman belirli bir varlıkta doğrudan doğruya almaz veya alamaz. Zira kendisine gelen ruhsal etkinin, titreşimsel gücü, amplitüdü, kozmik voltajı onun manyetik ve elektiriksel yeteneklerinin üzerinde olabilir. Zaten genellikle böyledir. Bedene bağlı olmanın bir gereği olarak, ruhsal bir etkiyi ilk halinde almamıza ve aynen ifade etmemize imkan yoktur.

Kim olursa olsun, Resul'lerde dahil olma üzere, bedenli varlıklar ruhsal etkileri bir aktarıcı varlıktan, istasyon ödevini gören bir varlıktan alırlar. Kaynağından yola çıkan etkinin, türlü varlık planlarından geçerken, özünden birşey kaybolmamakla beraber, anlatım gücü ve açıklığı git gide kaybolur. Bunun telafisi için, elektirik akımının voltajını ayarlarken kullanılan usulde olduğu gibi, ruhsal etki bir kontrole ve güce kavuşturulur. Yani gelen etkiler, çeşitli varlıkların aracılığı ile kuvvetlendirilir, titreşimsel özelliği onu alacak varlığın düzeyine indirilir.

Fakat bu istasyon, aktarıcı varlık planları, genellikle kendilerini asla ayrı bir kişilik olarak ortaya koymazlar. Aktarıcılık görevlerini kişilik ( ruhsal bir kimlik) olmadan yerine getirirler ve bunun ne maksada dayandığı bilinmez. İstasyon varlıklar her zaman yüksek seviyeli mütekamil varlıklar olmayabilir. Ruhsal enerjiden yararlanılmak için bir yada bir çok ruhsal varlık vazife alabilir. Resullere tebliği ileten varlık ( Haberci Melek ) bu tebliği, resulun ruhsal ve fiziksel bünyesine göre ayarlamıştır. Kutsal kitapların ilgili ayetleri, dinsel gelenek ve hadisler bize bunu ifade etmektedirler. Ayrıca bütün büyük doğu ve batı mistikleri kendilerini uluhiyetle iltibata geçiren kutsal aracı dan bahsederler.

Ruhsal celseler de birçok rehber varlıklar, bilgi bakımından o an için yetersiz kalınca, kendini kontrol eden varlığa dönebilir. Böylece asıl aktarıcı varlıkdan bilgi alınmış olacaktır.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL