Giriş Yap-Kayıt Ol

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Kimler Sitede

Şu anda 35 konuk ve 1 üye çevrimiçi
  • ilaç

Günün Sözü

Mutlu yaşam, tutku ve korku üzerinde mantığın ve düşüncenin elde ettiği bir zaferdir.
Lucius Annaeus Seneca

Duru-Rüya Sayıları

Toplam: 4999
Bugün: 0
Bu hafta: 1
Bu ay: 329
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 417 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Eflüv

Metapsişik araştırmalarda en çok kullanılan bu kelime, canlı cisimlerden yayılan akışkanlar ( seyyaleler ), ışıklı parçacıklar için kullanılır. Bilhassa manyetik ve psişik tecrübelerde yer almıştır. Duyarlığın dışarı çıkması, manyetik kutupluluk, uzkatan duyarlık, katı ışınlar konusunda sözü edilen seyyalevi, ışıklı, etken ve fiziksel olarak tesbiti mümkün olan, daha çok canlılık gösteren ışınlardır. Vucudun çeşitli kısımlarından bilhassa el, parmak ve yüzdeki doğal çıkış yerlerinden bol şekilde çıkar. Bu yayılma normal olarak herkesde mevcuttur. Fakat normal hayatımızda görünmezler. Elverişli olan kimselerde bu dışarı çıkma şiddet kazanır.

Eflüvlerin vucuttan dışarı çıkmasına etki eden özelliklerden biri hava şartlarıdır. Kuru ve sıcak iklim, fırtınalı, elektirikli bir hava eflüvlerin bol şekilde dışarı çıkmalarını kolaylaştırır.

Bu eflüvlerin görünmesi için manyetik sujeler kullanılır. Sujeler manyetik uykunun somnambül devresinde tutulurlar. Manyetik uykunun her devresine ait eflüvler vardır. Duyarlı olmayan yerlerden eflüvler çıkmamaktadır.

Esasında bütün cisimlerden eflüv çıkar, fakat farklı farklı derecelerde çıkarlar. İnsan bedenin deki elektromanyetik güç sahasının ışınımıdır. Fotoğraf plağına etki eder ve izler bırakır.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL