Siteye Giriş-Kayıt

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Şu Anda Kimler Sitede

Şu anda 125 konuk ve 2 üye çevrimiçi
  • Leonas
  • aliduran1

Günün Sözü

Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.
Albert Camus

Ayın Evreleri

Sayılarla Duru-Rüya

Toplam: 4826
Bugün: 0
Bu hafta 0
Bu ay: 416
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 415 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Harika Çocuklar

Harika çocuk, normal insan gelişiminin üstünde bir gelişme, kabiliyet ve yetiler gösteren bir çocuktur. Pek küçük yaşlarda zeka, yetenek, beceri, bilgi, davranış bakımından akranları içinde çok farklı bir durum gösterirler. Resim, müzik, bilim, zeka faaliyeti bakımından binlerce harika çocuk vardır.

Harika çocukların bu garip, normal dışı durumları, bizlere göre böyledir. Kendisi için normaldir; zira harika çocukluk reenkarnasyon yasasının bir icabı ve sonucudur. Harika çocuklar geçmiş hayatlarının bilgi yetenek ve becerisini bu hayatlarında otomatik olarak kullanmakta; unutmak suretiyle yeniden kazanma ve telafi etme süreçlerine tabi olmadan hazır bulunan bilgi ve yeteneklerden pek kısa bir hayat süresi içinde yararlanmaktadırlar.

Eğer geçmiş hayatları unutma durumu olmasaydı, yer yüzünde doğan herkes, bir harika çocuktan çok fazla bilgi ve yeteneklerle doğacaktı. Fakat dünya tekamül şartları, insanlar için henüz, bu durumun meydana gelmesine müsade etmektedir. Fakat geçmiş hayatları unutma evrensel bir uygulama değildir. Değişik tekamül şartlarına sahip bulunan ortamların varlıkları, geçmiş hayatlarının bilgi ve deneyimlerini unutmadan doğmakta ve bıraktıkları yerden öğrenime devam etmektedirler.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL